Odnaleźć siebie…

Jeśli myslisz, że uda Ci się spełnić oczekiwania innych, niestety, musze Cię rozczarować, bo nie jesteś w stanie tego zrobić w każdej relacji. Tyle, ile relacji utrzymujesz, tyle oczekiwań. Ale, chwila, chwila…. Czy to powinno być naszym celem?! Żeby wszyscy wokół byli zadowoleni? Nieeeee!

Celem jest nasze szczęście, zawsze! Oczywiście nie mam na myśli niszczenia wszystkiego wokół, byle by tylko nam było dobrze. Zresztą, tak to nie działa, nie bez powodu Biblia mówi: to, co zasiejesz, to zbierzesz. Więc to, co dajesz innym, wróci do Ciebie.

Ale nie do końca o tym chcę napisać… Pamiętam, kilka lat temu, gdy nie miałam odwagi decydować za samą siebie kierowałam sie tym, co rodzina czy koleżanka zasugerowała. Nikogo nie oskarżam, przeciwnie, byłam tak wystraszona życiem, tak bardzo bałam się wziąć odpowiedzialność za swoje wybory, że zawsze lepiej było zapytać mamę, a jak coś nie wyjdzie to mieć jeszcze pretensje. Mama podpowie zawsze ze szczerego serca, ale przecież zrobi to na podstawie własnych doświadczeń życiowych, oczekiwań wobec mnie jako córki, ograniczeń, blokad, swoich nieosiagniętych celów i marzeń. I tak to później się kończy, że żyjemy tym, co inni podpowiedzą, czyli to wcale nie jest nasze życie, tylko życie oparte na oczekiwaniach innych.

Ale z drugiej strony skąd masz wiedzieć, czy facet, z którym się spotykasz jest odpowiednim kandydatem na partnera życiowego, czy lepiej studiować prawo czy medycynę, czy sprawia Ci przyjemność siłownia czy balet, skoro nawet nie masz kontaktu z samą sobą, bo po prostu w przeciągu całego życia na skutek róznych doświadczeń życiowych, wpływu innych na nas, zapominamy, kim my jesteśmy.

I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu, sama nie wiedziałam kim jestem…

To, co możemy zrobić dla siebie, to ODNALEŹĆ SIEBIE. Głupio zabrzmiało?! Ale to prawda! Bo skąd wiesz, co lubisz, jesli wcale nie lubisz spędzać czasu ze sobą, uciekasz w używki, bezsensowne rozmowy…

Zrób sobie kąpiel, wsmaruj pieknie pachnący balsam, dotknij swojej skóry, ubierz ją w delikatny materiał. Spędź każdego dnia kilka chwil SAMA i zapytaj siebie, czego pragniesz. Zaprzyjaźnij się ze sobą, bywaj ze sobą, wtedy zrozumiesz, co jest dla Ciebie dobre.. Może okaże się, że kochasz tańczyć albo malować…. Dowiedz się! Na razie nie wiesz, bo zapomniałaś, co lubiłaś…

I nagle, w magiczny sposób, przestaną Cię obchodzić oczekiwania innych, bo Ty będziesz NUMEREM 1 na liście najważniejszych osób w swoim życiu.